Згідно із новим звітом Apple, запуск MacBook Air M4 у березні 2025 року допоміг компанії продемонструвати в першому кварталі швидше зростання, ніж будь-якому іншому виробнику комп’ютерів.
Однак є побоювання, що це зростання може виявитися короткочасним через можливе введення мит після закінчення 90-денного мораторію.
M4 Макбук Ейр
Хоча поява новинки для багатьох не стала особливо захопливою подією, аналітики та оглядачі сходяться на думці, що це той Mac, який більшості людей варто придбати.
Вони вважають, що зараз найкращий час для людей, які бажають оновити модель ноутбука на процесорах Intel, оскільки Mac на деяких ринках можна придбати лише за $999. В Україні ціни трохи вищі: наприклад, перейшовши за посиланням https://www.ctrs.com.ua/ru/noutbuki-i-ultrabuki/brand-apple/, можна купити MacBook Air M4 за 55000 грн.
Apple відзвітувала про зростання в першому кварталі на 17%
За оцінками звіту Counterpoint Research, загальні світові продажі ПК та ноутбуків у першому кварталі року зросли на 6.7% у річному обчисленні, у кількісних показниках це 61.4 млн проданих одиниць у всьому світі. Однак Apple виявилася набагато успішнішою від інших, показавши зростання на цілих 17%.
Це більше, ніж будь-якого іншого комп’ютерного бренду, Lenovo виявилася єдиним виробником, що також продемонстрував двозначне зростання.
Позитивна динаміка була зумовлена переважно тим, що постачальники комп’ютерної техніки активізували відвантаження напередодні введення мит США. Зіграло свою роль і дедалі ширше використання ПК із підтримкою ШІ на фоні закінчення підтримки Windows 10.
Що стосується успіхів Apple і Lenovo, то тут аналітики відзначають, що його було досягнуто завдяки запуску нових продуктів та загальній динаміці ринку. Для Apple каталізатором зростання став оновлений MacBook на базі чіпа M4 із функціями ШІ. 11% зростання Lenovo — результат розширення асортименту бренду в сегменті ПК із підтримкою ШІ та диверсифікації портфеля продуктів.
Побоювання щодо тарифів у майбутньому
Як багато хто і передбачав, Apple поки що вдалося уникнути повного впливу нових мит Трампа на продукти, вироблені за кордоном, але незрозуміло, як довго це триватиме.
Counterpoint стверджує, що в першому кварталі 2025 року спостерігався сплеск попиту, який може тривати недовго. Короткочасність обумовлена тим, що рівні запасів, ймовірно, стабілізуються протягом кількох тижнів.
Попри нещодавні винятки для ноутбуків, невизначеність зберігається, оскільки адміністрація Трампа планує запровадити нові мита на напівпровідники та іншу технологічну продукцію наступного кварталу.
Таким чином, за нинішньої адміністрації Білого Дому неможливо передбачити, що зробить вона далі. Останньою неординарною подією стало запровадження нового тарифу на сонячні панелі, вироблені в деяких країнах Південно-Східної Азії, у розмірі 3521%.