1. Якість білка для відновлення та зростання м’язів
Яловичина та м’ясо птиці є основним джерелом цільного білка, який легко засвоюється організмом. Білок незамінний для розвитку, відновлення та підтримки стандартної м’язової активності. Для активних людей або спортсменів шашлик з курки чи індички – відмінний вибір порівняно з протеїновими порошками та добавками. Особливо корисний шашлик з грудки птиці або нежирної яловичини, тому що в цих сортах м’яса є мінімальна кількість жиру, але багато білка.
2. Низький вміст насичених жирів
На відміну від деяких видів червоного м’яса, шашлики з курки або індички зазвичай містять менше шкідливих жирів, що краще для нашого серця та кровоносних судин. Пісна яловичина, біле м’ясо, особливо філе грудки птиці, допомагає підтримувати регулярну роботу серця, одночасно знижуючи вміст холестерину.
3. Багатий на мікроелементи
М’ясо птиці є цінним джерелом безлічі найважливіших мікроелементів. А залізо — це найважливіший компонент, отриманий з яловичини, необхідний нормального функціонування системи кровообігу, включаючи вироблення гемоглобіну. Залізо, отримане з джерел тваринного походження, засвоюється більш ефективно, ніж залізо з рослинних джерел, що робить яловичі шашлики кращим вибором для людей, які страждають на залізодефіцитну анемію.
Крім того, тваринний білок містить цинк, який зміцнює імунний захист, покращує здоров’я шкіри та сприяє оновленню клітин. А у м’ясі птиці можна знайти значну кількість фосфору, який необхідний для міцного скелета та здоров’я зубів.
Замовити шашлик онлайн з доставкою – вже приготовлений за правильними технологіями якості.
4. Підвищений рівень вітамінів групи В
М’ясо дає нам вітаміни групи В, які допомагають нашому організму працювати, зберігають нерви здоровими та дають нам енергію. Наприклад, пісна яловичина і свійський птах багаті на ніацин, поживну речовину, що сприяє підтримці стандартних концентрацій холестерину та поліпшенню кровообігу. Яловичина також містить піридоксин та кобаламін, які життєво важливі для нормального функціонування нервової системи та запобігання анемії.
5. Користь для імунної системи
М’ясо тварин та птиці містить велику кількість амінокислот, які необхідні для нормальної роботи імунної системи. Амінокислота цистеїн, яка є у птахів, може сприяти захисту організму від вірусів та інфекцій за рахунок підвищення активності імунних клітин. М’ясо служить постачальником креатину, допомагаючи клітинним енергетичним процесам та допомагаючи організму боротися із запаленнями та бактеріальними інвазіями.
6. Калорійність та вгамування голоду
Шашлики, приготовані з птиці та м’яса тварин, допомагають зберігати відчуття ситості протягом тривалого часу. Білки та ліпіди, що містяться в м’ясі, дуже насичують і допомагають обмежити надмірне споживання їжі. На відміну від вуглеводів, білки та ліпіди перетравлюються довше, що продовжує відчуття ситості. Це може бути корисним для контролю маси тіла і планування дієт.
7. Переваги маринування у плані засвоюваності
Це робить м’ясо м’якшим і його легше їсти. Це особливо важливо для таких складних видів м’яса, як баранина чи свинина. Отже, цей шашлик стає не тільки приємнішим для смакових рецепторів, але й кориснішим для травлення.
8. Менше утворення канцерогенів (при правильному приготуванні)
Коли м’ясо готують на грилі або обсмажують за підвищеної температури, можуть утворюватися канцерогени, такі як акриламід або поліциклічні ароматичні вуглеводні. Тим не менш, якщо яловичину не піддавати надмірному сушінню і готувати при середній температурі, то шашлик зберігає всі свої корисні властивості, не виділяючи при цьому підвищеної кількості шкідливих речовин.
Замовити шашлик онлайн з доставкою – вже приготовлений за правильними технологіями якості.
9. Психоемоційний благополуччя та соціальні аспекти
Шашлик – це не лише їжа, він також є частиною соціальних звичаїв. Приготування шашлику часто асоціюється з веселими посиденьками, відпочинком на свіжому повітрі та дружнім спілкуванням, що сприяє зниженню напруги та покращенню психоемоційного стану. Ця процедура як сприяє оздоровленню організму, а й покращує емоційний стан, що згодом підвищує загальне самопочуття.
10. Рівновага між жиром та білком
Особливість шашлику, приготованого з м’яса тварин та птахів, полягає в тому, що його можна збалансувати залежно від переваг та дієтичних потреб. Наприклад, шашлик з курячого філе буде більш пісним і низькокалорійним, тоді як шашлик з баранини або свинини може мати більше жиру, що надає йому соковитості та насиченості смаку. У будь-якому випадку, правильні вибір м’яса та приготування дозволяють контролювати калорійність та співвідношення жирів та білків у страві.